כירורגיה לפרוסקופית

אחד הענפים החדשים והמתפתחים ביותר בתחום הניתוחים הכירורגים, הינו, כירורגיה לפרוסקופית.
כירורגיה לפרוסקופית, הינו אמצעי כירורגי חדשני, העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של וידאו והדמייה, על מנת לבצע פעולות כירורגיות ללא צורך בהפרדה, פתיחה או חיתוך של רקמות בריאות.

מהי כירורגיה לפרוסקופית?

כירורגיה לפרוסקופית הינה כירורגית זעיר פולשני המתבצעת באיברים שונים בחלל הבטן. בעוד בניתוחים כירורגיים מסורתיים יש צורך לבצע חיתוך והפרדה של רקמות בריאות בבטן המנותח, על מנת להגיע אל האיבר המטופל, הכירורגיה הלפרוסקופית מאפשרת גישה נוחה אל אותו איבר, ללא צורך לפגוע ברקמות בריאות. כירורגיה לפרוסקופית מתבצעת באמצעות החדרה של לפרוסקופ אל תוך הגוף, כאשר הלפרוסקופ הינו מצלמה זעירה עד מאוד אשר מצלמת את האיבר ומציגה את המידע ישירות על גבי מסך. באמצעות חתכים זעירים וקטנים ועל ידי מיכשור רפואי מתקדם וייעודי ניתן לטפל באיבר, ללא צורך בפתיחת הרקמות. הלפרוסקופ מאפשר לכירורג לראות את הממצעים על גבי מסך, באמצעים של הגדלה ותאורה טובה.

יתרונותיה של כירורגיה לפרוסקופית

כירורגיה לפרוסקופית מעניקה יתרונות גדולים למנותחים, ועל כן זהו ענף טכנולוגי אשר מתפתח במהירות ונמצא בשימוש תדיר בבתי החולים.
אין צורך לבצע פתיחה של חלל הבטן, כך שהחשיפה של הגוף אל וירוסים או מחלות ויראליות במהלך הניתוח יורדת בצורה משמעותית.

Z

במהלך כירורגיה לפרוסקופית אין טראומה גדולה לגוף, מאחר והחתכים המתבצעים ברקמות הינן זעירים ביותר

Z

מרבית החולים יוכלו להשתחרר מבית החולים כ 48 שעות לאחר סיום פעולת כירורגיה לפרוסקופית, ואף לחזור לפעילות שיגרתית ומלאה כשבוע לאחר מכן

Z

מנותחים אשר עוברים פעולות של כירורגיה לפרוסקופית אינם סובלים מכאבים רבים או ממושכים

Z

הסיכויים להתפתחות של דלקות או זיהומים באזור החתך נמוכים באופן משמעותי, משום שמדובר בחתכים קטנים

Z

מאחר וכירורגיה לפרוסקופית אינה מצריכה מן המנתח לבצע חתכים גדולים באזור המטופל, כמעט ואין צלקות לאחר הפעולה הכירורגית, כך שלמעשה, מבחינה אסתטית, הגוף לא נפגע

כירורגיה לפרוסקופית נחשבת לאחד האמצעים המומלצים ביותר בקרב כירורגים בעולם, בשל היתרונות הרבים שיש לאמצעי זה.

כירורגיה לפרוסקופית מאפשרת לאתר בעיות רפואיות ואף להחליף את הניתוחים המסורתיים, מאחר ומדובר בפעולה כירורגיות, אשר בדרך כלל כמות הסיבוכים שלאחריה הינה נמוכה בצורה משמעותית, היא מתאימה מאוד לטיפולים של כירורגיית ילדים, וכירורגיית מבוגרים. משך ההחלמה לאחר כירורגיה לפרוסקופית הינו קצר, והתוצאות שניתן להגיע באמצעות הטכניקות המתקדמות הינן גבוהות ביותר.

כירוגיה לפרוסקופית דורשת מיומנות גבוהה מאוד מצידו של המנתח, הן מבחינת השימוש במכשור הרפואי הייעודי, והן מבחינת הניסיון והיכולת להוביל לתוצאות גבוהות.

ד"ר גד לוטן, כירורג מומחה, מומחה בכירורגיה כללית למבוגרים, הינו מחלוצי הכירורגיה הלפרוסקופית במבוגרים ובילדים החל משנת 1989, אשר עוסק בכירורגיה לפרסוקופית במגוון רחב של יישומים רפואיים ובריאותיים.

סוגי כירורגיה לפרוסקופית

כירורגיה לפרוסקופית מתאימה לביצוע של פעולות רפואיות רחבות, הן בקרב מבוגרים, בוגרים וילדים.

כריתת כיס מרה: מחלות של כיס מרה או אבנים בכיס המרה ניתנות לטיפול באמצעות כירורגיה לפרוסקופית .

אשך תמיר: איתור אשך טמיר באמצעות כירורגיה לפרוסקופית מאפשרת ממצעים חד משמעתיים, בניגוד לבדיקות אחרות, אשר עלולות להטעות. באים קיים חשך לאשך תמיר, הכירורגיה הלפרוסקופית תוכל לזהות זאת במהירה, ואף לבצע את הפעולה הרפואית בצורה טובה יותר ובאחוזי סיבוך נמוכים.

Z

ניתוחים לתיקון בקע

Z

כריתת גידולים

Z

ניתוח לכריתת תוספתן

Z

ניתוחי צרבת וריפלוקס

Z

סקירת איברים:

לעיתים, ישנו קושי לאתר את מקור כאבי הבטן באמצעות אולטרא סאונד, או בדיקות אחרות.
כירורגיה לפרוסקופית מאפשרת לטייל בתוך חלל הבטן ולהעניק תוצאות חד משמעיות באיתור של בעיות רפואיות, גידולים ועוד.

  דילוג לתוכן